Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Duha Tangram organizace pro volný čas dětí a mládeže, mezinárodní výměny mládeže (Youth Exchange), Bambiriáda, integrace

 

Kdo jsme...

Vítejte na nových stránkách organizace Tangram. Jsme jednou z dužin občanského sdružení Duha. Organizací pro děti a mládež se sídlem v Praze. Zaměřujeme se na organizování rozličných projektů pro mladé lidi v jejich volném čase. Jedná se o dobrovolné neziskové sdružení, potřebné náklady pro projekty jsou hrazeny z různých grantů a také z příspěvků účastníků tak, aby tyto aktivity byly dostupné pro všechny zájemce.

Podporujeme kreativitu mladých lidí, motivujeme je k aktivnímu zapojení nejen při průběhu, ale i v přípravě a vyhodnocení projektů.

Naše projekty jsou zaměřeny na národní kulturu, historii, fotografování, lidové zvyky a tradice, ruční práce (např. keramika, malování na hedvábí), hudbu, tanec, poznávání přírody, sportovní aktivity atd.

Snažíme se do našich akcí zapojit také naše zdravotně a sociálně handicapované členy. Vytváříme tzv. integrované skupiny, které jsou přínosem jak pro handicapované, kteří tak naváží nové kontakty s vrstevníky, tak i pro ostatní, kteří se učí, jak těmto lidem pomáhat, jak s nimi žít a často se zbavují předsudků vzniklých z neznalosti a izolace postižených mladých lidí.

Tyto projekty především nabízíme lidem, kteří se podobných akcí zatím nemohli účastnit, ať již z důvodů finančních či zdravotních. Jediným kritériem pro nás je zájem účastnit se.

Členové naší organizace se zajímají o cizí jazyky, o setkávání a navazování přátelství s jinými lidmi z evropských zemí, poznávání kultury, tradic a zvyků jiných národů. Snažíme se o odbourávání bariér mezi národy, o pochopení jeden druhého. Tímto pomáháme mladým lidem se lépe zapojit do společnosti, a tím i do evropských struktur.

 

 
Prohlášení o Cookies