Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Duha Tangram organizace pro volný čas dětí a mládeže, mezinárodní výměny mládeže (Youth Exchange), Bambiriáda, integrace

 

Cadiz, SP 2009

Po pěti letech opět do Cádizu

 

Od 19.7.2009 do 30.7.2009 proběhl projekt mezinárodního setkání mládeže v Cádizu ve Španělsku. Naše skupina Duha TANGRAM vyslala na toto setkání sedmnáct členů. Ze španělské strany byl projekt realizován neziskovou organizací EQUA, která pracuje s lidmi s mentálním postižením. Tento projekt navazuje na předchozí setkání, která se konala před pěti lety - jak ve Španělsku, tak v České republice.  Během desetidenního pobytu v Cádizu jsme se podrobně seznámili s činností organizace EQUA, poznali Cádiz a jeho okolí a dověděli se mnoho nového o španělské Ústavě z roku 1812, což bylo téma celého projektu.

Cesta do Cádizu byla náročná kvůli zpožděnému letu, ale další den strávený na pláži  nám to plně vynahradil. Ubytovaní jsme byli v centru Cádizu poblíž katedrály. Na náměstí před katedrálou jsme několikrát snídali, obědy jsme ochutnali v univerzitní menze a večeře byly věnované mezinárodním jídlům v nedaleké restauraci. Na nedostatek jídla jsme si rozhodně stěžovat nemohli.

Program setkání v Cádizu byl vyvrcholením půlročních příprav a tématicky motivovaných aktivit. Zapojili jsme se do organizace karnevalu v Puerto Real, připravovali jsme společná vystoupení, masky, nástroje a kroje. Pomáhali jsme s přípravou koncertu, kde se představily dvě španělské kapely, stavěli pódium, vyráběli výzdobu a plakáty, malovali trička pro benefiční prodej, pomáhali s úklidem.

Jeden den byl věnovaný návštěvám rodin členů sdružení. Bylo na rodině, jaký program vymyslí a dovolím si mluvit za všechny, že tento den byl opravdu vydařený.  

Společně jsme trávili také volný čas poznáváním města, jeho historie a okolí, návštěvami univerzity, hradu, muzea, výstav, kulturních představení. Měli jsme i možnost naučit se základy typického španělského tance Flamenca.

Program byl opravdu pestrý, velice dobře připravený. Nechybělo koupání v moři a pobyt na pláži, který jsme si všichni užívali do té doby, než jsme doplatili na neuposlechnutí rad španělských kamarádů: hodně se mažte slunečním krémemJ.

 

                                                                                                        Rita

 
Prohlášení o Cookies