Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Duha Tangram organizace pro volný čas dětí a mládeže, mezinárodní výměny mládeže (Youth Exchange), Bambiriáda, integrace

 

Dyjon, FR 2009

V říjnu se mladá česká skupina zúčastnila další Výměny mládeže, tentokrát ve Francouzském Dyjonu. Co je tam čekalo a jak si to užili, si můžete přečíst v článku níže. . .

Na velké množství krásný profesionálních fotek se můžete podívat zde: http://nafoukly.rajce.idnes.cz/ (první tři odkazy "France 2009")

A už je dokonce i video: http://www.dailymotion.com/video/xb8k08_music-makes-europe-first-part_creation

http://www.dailymotion.com/video/xb8k96_music-makes-europe-second-part_creation

Music makes Europe - France, Chenove


Náš výlet začal v sobotu 24. listopadu opravdu brzy ráno na pražském Ruzyňském letišti. Protože ne všichni jsme se navzájem znali a viděli jsme se jen na předběžném srazu, chvilku nám trvalo, než jsme se všichni našli. Ale do Paříže jsme nakonec doletěli v plném počtu a se všemi zavazadly, a protože jsme měli hodně času před příletem lotyšské skupiny, po chvíli pospávání jsme začali v letištní hale hrát seznamovací hry. Ostudu jsme si tak stihli udělat ještě před příjezdem na místo a skupinky mírumilovných turistů jsme asi také docela vyděsili. Naštěstí Lotyši nakonec přiletěli a tak jsme mohli nasednout do autobusu a dospávat brzké vstávání. Do Chenove jsme nakonec dorazili až na večeři, během které si nás hned všechny vyfotili, což byl docela šok, který se na fotkách trochu podepsal. Vedoucí nás ještě seznámili s plánem na celý týden. Druhý den jsme se rozdělili do skupin, které měly po zbytek týdne každá pracovat na několika písničkách na závěrečný koncert, potom nás polovina odešla do tříd/zkušeben na první zkoušku a druhá polovina hrála různé hry, odpoledne se skupiny vyměnily. V podobném duchu potom probíhal celý týden kromě středy, kdy jsme se jeli podívat do Paříže na Eiffelovku a Muzeum hudby, až do pátku, kdy se konal velký koncert, na jehož přípravě jsme celý týden pracovali. Pátek byl v duchu posledních zkoušek, dolaďování detailů, generálky, nastávování zvuku, světel... Koncert se nakonec podařil a všichni jsme si ho užili. Vedoucí, účastníci a učitelé byli skvělí a tak nás všechny mrzelo, že po koncertu nás čekal už jen jediný den. Strávili jsme ho v centru Dijonu, prohlédli si město, na poslední chvíli jsme sehnali pár suvenýrů... a bylo po všem. Večer jsme se krásně rozloučili a společně zhodnotili projekt, a pak už nás čekala jen poslední noc, závěrečné loučení a dlouhá cesta zpět. Před odletem jsme si stihli prohlédnout aspoň kousek Paříže, ale nejdůvěrněji asi pořád známe letiště. Zpáteční cesta proběhla bez problémů a ti šťastnější ani nemuseli druhý den do školy. Byl to krásný týden.

Denisa Valsová

 
Prohlášení o Cookies